Proč je čokoláda jedovatá pro psy?


Proč je čokoláda jedovatá pro psy?

Příspěvekod ninous » pon 19. zář 2011 21:56:18

Nevíte někdo, proč psi nesmí čokoládu? Slyšela jsem, že je pro ně dokonce jedovatá. Je to pravda? Mám totiž maltézačku a snědla mi kus čokolády co ležel na stole. Vadí to?
Děkuju za rady.
ninous
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. zář 2011 21:52:50
Bydliště: Pardubice

Re: Proč je čokoláda jedovatá pro psy?

Příspěvekod dixie » pon 19. zář 2011 22:55:35

Tak to by mě taky zajímalo.
Kamarádka má 2 pejsky a občas jim podstrčíme nějakou sladkou dobrotu. Netušila jsem, že čokoládu nesmí :?
dixie
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 19. zář 2011 22:47:06

Re: Proč je čokoláda jedovatá pro psy?

Příspěvekod green » pon 19. zář 2011 23:21:28

Ahoj, já někde četla, že záleží o jakou čokoládu jde. Třeba hořká je prý pro zvířátka nejhorší, ale třeba bílá nebo mléčná už tak škodlivá není. A asi taky hodně záleží na množství. Kolik Ti pejsek té čokolády snědl? Pokud jen kousek - třeba ne celou tabulku, tak by mu to asi nemělo uškodit.. Teda aspoň myslím :-). My máme taky fenku - křížence, ale ta mi nikdy po čokoládě nešla. :lol:
Uživatelský avatar
green
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 19. zář 2011 23:10:33

Re: Proč je čokoláda jedovatá pro psy?

Příspěvekod ELISABETH » úte 20. zář 2011 8:24:06

Čokoláda obsahuje kofein a podobné látky, což člověku moc nevadí, ale u pejsků to může vést k srdečním problémům. Kofein zvyšuje tlak. Záleží kolik čokolády snědl a jakou. Nejhorší je hořká, protože ta má většinou největší obsah těchto látek. Různé weby udávají hmotnost čokolády, kdy už jde o riziko kolem 20-30 gramů těchto látek. Nikoliv čokolády...Takže pokud snědl třeba půl tabulky, kde je obsah kofeinu např 0,5 g na 100g výrobku, tak bude mít maximálně střevní potíže.:-)
ELISABETH
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 20. zář 2011 8:20:33

Re: Proč je čokoláda jedovatá pro psy?

Příspěvekod ninous » úte 20. zář 2011 13:55:40

Děkuju moc za vyčerpávající odpovědi.
Snědla mi asi 4 čtverečky mléčné s oříškama :D, tak to by mělo být snad ok, že? :)
Neblinkala, ani nic jinýho, ale už si na to dám radši pozor.
A hořká čokoláda se u nás vůbec nevede, tak aspoň že tak... :D
ninous
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 19. zář 2011 21:52:50
Bydliště: Pardubice


Zpět na Psi, štěňata

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron